KARKONOSKO-IZERSKI KLASTER
TURYSTYCZNY

KARKONOSZE...
TU WARTO WYPOCZYWAĆ

KARKONOSZE ...
UZDROWISKA GEOTERMALNE

KARKONOSZE...
SUBTELNA SCENERIA

KARKONOSZE...
REGION
ARCHITEKTURY ZABYTKOWEJ

KARKONOSZE...
ZABYTKI
ARCHITEKTURY SAKRALNEJ

KARKONOSZE...
ZABYTKI
KULTURY ŚREDNIOWIECZNEJ

#S1

O KLASTRZE

Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny prowadzi działalność na terenie Sudetów Zachodnich, obejmującym obszar Aglomeracji Jeleniogórskiej i miasta Świeradów-Zdrój.

 

WALORY REGIONU

Walory naturalne i kulturowe oraz rozwinięta infrastruktura turystyczna powodują, że jest to jeden z najważniejszych regionów turystycznych w Polsce. Karkonoski Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Bobru i Rudawski Park Krajobrazowy, uznana za Pomnik Historii Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Uzdrowiska Cieplice Śląskie-Zdrój, Czerniawa-Zdrój i Świeradów-Zdrój, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska - to tylko niektóre ze znanych w całej Europie marek, stanowiących magnes dla przybywających tu corocznie milionów gości. To także jedne z najstarszych w Polsce zamków w Bolkowie, Świnach i Wleniu na Szlaku Zamków Piastowskich, zachodni odcinek Głównego Szlaku Sudeckiego im. Mieczysława Orłowicza, spływy kajakowe na Bobrze, tereny wspinaczkowe i do imprez na orientację w Rudawach Janowickich.

#S2

AKTUALNOŚCI

 

Spotkanie branżowe

28.10.2014 roku odbyło się spotkanie branżowe z udziałem przedstawicieli wiodących podmiotów z branży turystycznej i branż powiązanych Regionu Karkonosko-Izerskiego, program którego obejmował:

Powołanie KLASTRA

9.10.2014 roku powołano Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny

#S3
#S4

WYŚLIJ ZAPYTANIE

#S5

Karkonosko-Izerski Klaster Turystyczny

Koordynator:
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego KARR S.A.

ul. 1-go Maja 27
58-500 Jelenia Góra

tel. 75 75 27 500
fax 75 75 22 794
e-mail: kontakt@kikt.com.pl
www.kikt.com.pl

#S6

Designed by:

dot-com.pl

Dolny_Slask_logotyp_s.jpg 150x55 4kB

 Projekt „Rozwój przedsiębiorczości w Sudeckim Obszarze Strategicznej Interwencji przez utworzenie Karkonosko-Izerskiego Klastra Turystycznego” jest finansowany ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego